images loaded: 0 / 0
Please, wait:
we are loading…

אודות ערוץ מאיר

Loading the player ...

ערוץ מאיר הוקם ומופק על ידי עמותת יהדות באהבה ובאמונה מיסודו של מכון מאיר.

קהלי היעד של ערוץ הטלוויזיה הם מקרב הציבור הכללי בישראל, מחזיקי טלוויזיה רב ערוצית בHOT ובYES המעוניינים לצרוך תוכן יהודי איכותי, אמוני ברוח מכון מאיר., וכן משפחות ישראליות המעוניינות שילדיהן יצפו בתכנים חינוכיים וערכיים במהלך כל השנה, ובמיוחד לקראת חגי ומועדי ישראל.

אתר האינטרנט של הערוץ -  tvmeir.com מביא לידי ביטוי את אותם תכנים בצורה קלילה ונעימה לאוהבי הגלישה ברשת, וכן מעניק עומק נוסף לתכניות.

מנתונים ראשוניים המגיעים לערוץ מאיר, עולה שעשרות אלפי בתי אב כבר צופים בערוץ מידי חודש, ומגמה זו נמצאת בעלייה.

הסלוגן של הערוץ הוא: 'ערוץ מאיר  - יהדות באהבה', סלוגן השואב את השראתו מהמימרא במסכת אבות: 'הוי מתלמידיו של אהרון, אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה' - זוהי גם מטרתו של ערוץ מאיר - לאפשר למי שרוצה להתחבר ליהדותו, למסורת בית אבא, לקבל תוכן יהודי איכותי וערכי במכשיר הטלוויזיה שבביתו, מתוך אהבה לו ולילדיו, ובכלל, להעמיד תכנים יהודיים עמוקים שיהיו נגישים לכל אדם שיבחר לצפות בהם.

כערוץ המשודר בטלוויזיה ישנה גם הקפדה על הנראות הטלוויזיונית של הערוץ והוא מופק ברמה מקצועית גבוהה תוך שימוש בפורמטים טלוויזיונים בסוגו עלית.

  בערוץ מאיר משודרות ארבע רצועות שידור מרכזיות:

1.       רצועת תוכניות תרבות ופנאי  – לחיות באהבה

רצועה מיוחדת המביאה לידי ביטוי אמיתי את צמד המילים 'טלוויזיה יהודית'

תכניות אולפן לצד תכניות דוקומנטריות, מפגשים אישיים לצד פאנלים מרגשים, תוכניות המשלבות ניגונים וסיורים בארץ לצד תוכניות העוסקות בכלכלה,  רפואה, חינוך, משפט  ומשפחה, תוך הדגשת המימד היהודי שבנושאים אלו וכן תוכניות המביאות לידי ביטוי  את האירועים היהודיים והציוניים שבלוח השנה העברי.

בין התכניות שניתן למצוא ברצועה זו:

'בשביל ישראל' – תוכנית דוקומנטרית בה השחקן נעם יעקבסון מטייל ונפגש עם אנשים הקשורים למקום

'רוח נשית'  ו'בגלל הרוח'  - מפגש דקומנטרי אישי אישי ומרתק עם אנשים נשיםמיוחדים  בחברה הישראלית הבודק את הקשר שלהם לישראליות ויהדות ובוחן איך הם מעצימים משברים שחוו בחייהם.

'ניגון של הלב' – הרב והפייטן דוד מנחם במפגש וניגון עם זמרים ויוצרים המשלבים בחייהם וביצירה שלהם חיבורים ישראליים ויהודיים.

'דרכי חיים' – סדרת תכניות אולפן בנושאי: חינוך, משפחה, כלכלה, רפואה ומשפט עם מימד יהודי ייחודי.

'בא בזמן' - עם יצחק מאיר, על אירועים ואנשים בלוח השנה העברי.

ועוד תכניות ופינות מעניינות.

 2.       רצועת תוכניות הילדים שכותרתה  - לגדול באהבה.

מגוון עצום של תכניות לילדים, וכפי שכתוב בסלוגן 'לגדול באהבה' מצד אחד בפן המקצועי אנו מקפידים על איכות ברמה גבוה ביותר (צילום HD, עריכה ושחקנים מקצועיים) ומצד שני אנחנו לא מוותרים אף לא בתכנית אחת על הצד הערכי של העלילה והסיפור. בין התכניות שלנו תוכלו למצוא:

תכניות דרמה: ילדי גן החיות, עלילות ארץ גושן, מעשה שהיה, וכמובן הסדרה המוכרת מאתר הילדים: אסי וטוביה.

תכניות 'דוקו': ניידת החלומות (הגשמת חלומות לילדים), אבא ליום אחד (להיות יום שלם בעבודה של אבא).

תכניות מדע וטבע: סוכני המדע, המגזו

תכניות לגיל הרך: בוקר חדש, לילה טוב.

 

3.       רצועת בית המדרש  שכותרתה  - ללמוד באהבה

רצועת  בית המדרש של ערוץ מאיר מנגישה לציבור הכללי מגוון של שיעורי תורה הניתנים על ידי מגוון רבנים במגוון פורמטים טלוויזיוניים  -  שיעורים חיים לצד שיעורים יחודיים באולפן וירטואלי.

בין הרבנים המשתתפים: הרב דב ביגון  - ראש מכון מאיר, הרב ישראל מאיר לאו, , הרב עוזי ביננפלד, הרב חגי לונדין, הרב ראובן פיירמן, הרב ליאור אנגלמן,  ועוד

ברשימת הנושאים נראה בין היתר: מושגים ביהדות, פרשת שבוע, אמונה, חינוך, משפחה, תנ'ך, תלמוד ועוד

 

 4.       רצועת שפות  שכותרתה  - יהדות בשפה שלך

הרצועה כוללת מגוון שיעורי תורה ותכניות אולפן, המצולמים באנגלית, ספרדית, צרפתית ורוסית.

 

 ערוץ מאיר, כאמור לעיל, הוקם על ידי עמותת יהדות באהבה ובאמונה מיסודו של מכון מאיר. הערוץ ממומן מכספי תרומות של מי שמאמינים ורוצים בהפצת היהדות ברוח מכון מאיר – רוח הרב קוק - השמה בראש את כלל ישראל והרואה ערך בשיבת עם ישראל לארצו והקמת מדינת ישראל.

הערוץ אינו נתמך על ידי שום גוף ציבורי או שלטוני, אינו מקבל תמיכות מגופים בעלי עניין ואינו משרת שום קו פוליטי כזה או אחר.

יתרה מכך הערוץ חרט על דגלו את ההימנעות מכל מחלוקת, ריב או מדון

 

 

 

הרב דב ביגון, ראש מכון מאיר: 'כמו במכון מאיר ובערוץ מאיר באינטרנט, גם ערוץ הטלוויזיה בא במטרה להחדיר את רעיון ההתקרבות ליהדות מתוך אהבה ואמונה. הערוץ לא פונה לקהל הדתי גרידא ואנו מזמינים גם את הציבור הכללי להיות חלק ולהיחשף לתכנים'.

 

מורדי קרשנר, מנהל ערוץ מאיר: 'חשוב להדגיש שאנחנו עושים טלוויזיה
טובה ואיכותית המדברת את השפה הטלוויזיונית ומחברת אותה לתכנים ערכיים יהודיים וציוניים, '.. זהו ערוץ שרוצה לחבר את מי שרוצה ליהדות שלו, יהדות באהבה. בערוץ מאיר תמצאו תוכניות טלוויזיה איכותיות עם נראות ערכית גבוה'.